Forum Kobiecość. Małżeństwo. Ciąża i macierzyństwo Strona Główna Kobiecość. Małżeństwo. Ciąża i macierzyństwo
Planowanie, ciąża, macierzyństwo
nasze dzieci

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozwojowe gry dla dzieci
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiecość. Małżeństwo. Ciąża i macierzyństwo Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tolka
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 44

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2017 07:51    Temat postu: Rozwojowe gry dla dzieci Odpowiedz z cytatem

Co Wasze dzieci mają zainstalowane na tabletach? W końcu kupiliśmy, córka kończy w tym roku 7 lat i już od dawna prosiła i tablet. Teraz chcemy przynajmniej na razie pilnować tego, co będzie tam instalowała. Jakiekolwiek nazwy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 19, 2017 07:51    Temat postu:

Powrót do góry
Kosik
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 18

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest coś takiego jak Cukierowo. Kojarzysz? Tematyka naprawdę prosta. Zadaniem dziecka jest polizanie owoców Wink Nie jest to typowo edukacyjna gra, ale rozwija ogólnie - pod względem szybkości działa, reagowania, obserwacji - korzyści daje to naprawdę wiele. Sama sobie zainstaluj - na kolejnych poziomach też nie pojawia się nic negatywnego. Gram w to min. 30 minut dziennie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tolka
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 44

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 08:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile dziecku pozwalasz grać? Mam wolny weekend, więc zainstaluję i sprawdzę. Jak rozumiem jesteś już na jakimś dalim poziomie i nie napotkałam niczego niepokojącego, co byłoby nieodpowiednie dla dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kosik
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 18

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maksymalnie godzinę, ale to też zależy od tego, jak wyglądał dzień. Najważniejsze są obowiązki związane z domem i nauką. Kiedy jest czas na granie, to może to robić. Zresztą skoro gra jest pozytywna, wciąga, wymaga od nas coraz więcej, to odbieram ją na plus dla dziecka - oczywiście w ograniczonym czasowo zakresie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tolka
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 44

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 06:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żebyś wiedziała, że mnie też wciągnęło. Mina mojego faceta po 1,5h grania bezcenna :D Ale co ja mam poradzić? Zaliczyłam wiele poziomów i nie widzę niczego, co mogłoby mieć negatywny wpływ na dziecko. Podoba mi się ta aplikacja Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kosik
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 18

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2017 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówiłam - nie ma tam niczego, co mogłoby mieć negatywny wpływ na dziecko, a jeśli już mamy mówić o wpływie, to będzie on pozytywny. Arcy ciekawa, wciągająca gierka, zdecydowanie w moim stylu, ale oczywiście to po prostu kwestia tego, co kto lubi, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tolka
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 44

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 07:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Córce pozwoliłam wczoraj grać przez jakieś 40 minut, myślę, że tak będzie w porządku. Podoba jej się gra, chociaż początkowo nie za bardzo rozumiała o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Ale najważsze, że gra jest sprawdzona i się podoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kosik
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 18

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2017 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dobrze. Z czasem i tak nieunikniesz tego, że córka będzie się interesowała tym, co nie jest dla niej. Ale póki masz taką możliwość, kontroluj w co dziecko gra. Od Cukierowa nic jej nie będzie - a powinno jej zdecydowanie łatwiej iść obsługa sprzętu, będzie szybciej reagowała w konkretnych sytuacjach - przynajmniej my to u siebie zauważyliśmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tolka
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 44

PostWysłany: Sro Maj 03, 2017 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, oboje już gramy Wink Fajne to i wciągające. Kolorowe, nie sądziłam, że jeszcze mnie może wciągnąć jakakolwiek gra, bo od ostatniego, długiego grania, mam już lata za sobą. A tutaj proszę Wink


Byłyście kiedyś na https://www.calmean.com/blog/ ?


Ostatnio zmieniony przez tolka dnia Sro Gru 02, 2020 10:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
itsmonika



Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lut 05, 2020 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

As a mother of two child, this conversation will be very helpful for me to knowing about what developmental games would be beneficial for my children.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
niemamzdania



Dołączył: 06 Lut 2020
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 06, 2020 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zabrałam tablet i kupiłam puzzle i zestawy klocków (między innymi lego i plus plus) bo chce by dzieci był z dala od takich rzeczy jak komputer tablet czy telefon jak najdłużej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga81
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 13 Sie 2020
Posty: 10

PostWysłany: Czw Sie 13, 2020 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwój naszego dziecka jest najważniejszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElzbietaRafalska



Dołączył: 13 Sie 2020
Posty: 7

PostWysłany: Nie Sie 16, 2020 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabawa towarzyszy dziecku właściwie od kołyski. Odpowiednio ukierunkowana może przynieść dużo korzyści, stanowiąc przy tym podstawowy czynnik rozwoju. Bez znaczenia jest tutaj wiek, bo nawet dla najmłodszych znajdzie się wiele propozycji w kategorii zabawki edukacyjne w sklepach internetowych. Najważniejsze jest wybierać produkty stymulujące umiejętności poznawcze. Nie może zabraknąć także interakcji czyli układam, naciskam, potrząsam i przy tym bardzo dużo się uczę to ich hasło przewodnie. Godnymi uwagi są klocki do budowania, tablice do pisania czy drewniane puzzle pobudzające motorykę. Pamiętajmy o tym, że żyjąc w świecie nowoczesnych technologii trzeba mieć odpowiedzialność by ograniczyć ich wpływ na nasze dzieci.

Ostatnio zmieniony przez ElzbietaRafalska dnia Pią Sie 21, 2020 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joannaa



Dołączył: 20 Sie 2020
Posty: 9

PostWysłany: Czw Sie 20, 2020 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
instamama
postów 10 - 49
postów 10 - 49


Dołączył: 25 Wrz 2020
Posty: 12

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2020 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli macie coś do polecenia, to dajcie znać!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Wrz 25, 2020 11:22    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiecość. Małżeństwo. Ciąża i macierzyństwo Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Kobiecość. Małżeństwo. Ciąża i macierzyństwo  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group